کد مطلب: 39663 تعداد بازدید: ۲۴۸

فضیلت های حضرت زهرا

سخنرانی محسن اسماعیل پور پیرامون فضایل حضرت زهرا

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵:۰۷
مراسم سخنرانی محسن اسماعیل پور پیرامون فضایل حضرت زهرا با حضور مردم و طلاب حوزه علمیه فاطمیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمیه خورموج، شامگاه دیروزمحسن اسماعیل پور با حضور در نمایشگاه فاطمی که عموم مردم خورموج و طلاب خواهر حوزه علمیه فاطمیه حضور داشتند در مورد فضیلت های حضرت زهرا سلام الله علیها سخن گفت.

حجه الاسلام اسماعیل پور فرمود: فضایل و کمالات حضرت زهرا سلام الله علیها، مانند فضایل سایر معصومان است چون آن حضرت دختر خاتم پیامبران است که برای تولدش رسول خدا چنین بشارت داده شد: «انا اعطیناک الکوثر: مابرای تو خیرفراوان عطا کردیم» برای درک مقام معنوی و فضایل آن حضرت کافی است که روایات رسیده از پیامبر اکرم صل الله علیه و اله را از خاطر بگذرانیم. فاطمه بهترین زنان دو عالم است، افضل از همه بانوان جهان از مقام عصمت کبری برخوردار بود، و از هر حیث نسبت به بانوان جهان برتری و الگوی زنان بعد از خود است «فاطمه سیدة زنان عالمین است».

وی اظهار داشت: فاطمه زهرا علیهاالسلام دختر پیامبر اکرم، سیمای پرفروغ ایمان، نمونه روشن تقوا، و اسوه تمام‏عیار زن مسلمان است. در فضیلت آن بانوی بزرگوار نویسندگان مذاهب اسلامی روایتها آورده‏اند که هر یک بیانگر گوشه‏ای از عظمت روحی آن نور مبین و گوهر ثمین است. مسلمانان نیک‏نهاد عموما و شیعیان شیفته‏جان خصوصا عشق محمّد و آل محمّد را پیوسته در سویدای دل نهفته داشته‏اند. در طول قرون با دل و جان به خاندان رسالت عشق ورزیده و جلوه‏های این مهرورزی را با خامه اخلاص رقم زده ‏اند.