کد مطلب: 39664 تعداد بازدید: ۲۷۶

به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه

نشست فاطمی برگزار شد

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹:۰۵
نشست فاطمی با حضور ادیب دانشمند سخنور در مدرسه علمیه فاطمیه خورموج برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمیه خورموج ، امروز سخنور ادیب دانشمند با حضور در جمع طلاب مدرسه علمیه، فاطمیه خورموج در نشست فاطمی با موضوع زندگی اسلامی به بحث و گفت و گو پرداخت. حجت الاسلام سخنور ضمن بیان این شریفه من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتته جاهلیه «کسی که بمیرد و نشناسد امام زمانش را همانا با مرگ در جهالت مرده است » شناخت موعود آخر الزمان و حجت بر حق زمان، را تکلیف همیشه شیعه اهل بیت دانست.

ایشان بیان داشت:  خاندان وحی نبوت به عنوان بهترین اولیاء الهی داری سبک زندگی الهی بودند. و زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که بخواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند. این مساله آنقدر پر اهمیت است که در برخی احادیث شیعه، پیروی از ایشان به التزام و تبعیت عملی از سبک زندگی ایشان در آمده است.

وی فرمود: از جمله نکات مهم زندگی حضرت فاطمه(س) ازدواج آن حضرت بود. ایشان خواستگارانی بسیار در میان صحابه داشت که از نظر مالی در رتبه های بالایی قرار داشتند اما رسول خدا همچنان مسأله را به نظر خداوند موکول می نمود تا سرانجام جبرئیل بر پیامبر(ص) نازل شد و گفت:ای محمد! خدا بر تو سلام می رساند و می فرماید فاطمه را به عقد علی درآور، خداوند علی را برای فاطمه و فاطمه را برای علی پسندیده است.

و فاطمه(س) و پیامبر(ص) و اگر بهتر بگوییم خداوند تبارک و تعالی، علی(ع) را که جوانی سرشار از ایمان و تعهد بود انتخاب کردند.