کد مطلب: 41815 تعداد بازدید: ۱۲۲

برگزاری جشن مبعث رسول اکرم ص

مراسم بزرگداشت عید سعید مبعث به همت مدرسه علمیه فاطمیه برگزار گردید

سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶:۱۲
جشن بیست و هفتم ماه رجب، سالروز مبعث پیام‌آور صلح و عدالت حضرت محمد مصطفی (ص) همزمان با سالروز بعثت فرخنده پیامبر بزرگوار اسلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمیه خورموج مراسم بزرگداشت عید سعید مبعث به همت مدرسه علمیه فاطمیه خواهران خورموج شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از طلاب خواهر برگزار گردید.

این مراسم با قرائت قرآن آغاز گردید‌. دراینمراسمحاج آقا زارعی استاد حوزهباتبریکاینعیدخجستهبهایرادسخنرانیپرداختند که  گزیده‌ای از سخنرانی ایشان به شرح زیر می‌باشد:

جمیع اهداف بعثت پیامبران، تکمیل مکارم اخلاقی است. ِانٌی بُعِثتُ لِاُتِمٌ مکارم الأخلاقِ 
خداوند در قرآن، اخلاق پیامبر را ستوده است تا حدی که سایر ویژگی‌های ایشان به اندازه اخلاقشان ذکر نشده و هدف برانگیخته شدن پیامبر‌(صلی الله و علیه و آله و سلم)، تکمیل مکارم اخلاقی می‌باشد.

پیامبر‌اکرم (صلی الله و علیه و آله و سلم) هم خودشان وجوه تمایزی داشته و هم اصحابشان را طوری تربیت می‌نمودند که نمونه باشند و مسلمانان در هرجا که رفته‌اند، قبل از فتح سرزمین‌ها فاتح قلوب بوسیله اخلاق کریمانه خود بوده‌اند‌. با این اوصاف ما که مسلمانیم آیا هرجا که می رویم عطر وجودی و مکارمات اخلاقی را پراکنده می‌نماییم‌؟
چرا پیامبر علی‌رغم تمام ویژگی‌های خوبشان بر‌اساس اخلاقشان ستوده می‌شوند‌؟
چون اخلاق‌، خروجی عبادت است‌. پیامبر عبادت و اخلاقش از همه والاتر است‌.  باید طوری با هم رفتار کنیم که در کنار یکدیگر احساس ارجمندی و احترام نماییم‌. اگر اخلاق انسان درست شود همه چیز درست می‌شود‌.
اگر در شب به  عبادت مشغول شدیم باید خروجی این عبادت که  البته منظور عبادت خالصانه است‌، اخلاق باشد.
کلمات یک انسان با اخلاق باید دلها را به هم نزدیک کند‌. خروجی عبادات و معنویات اخلاق است‌. اگر اخلاقمان خوب نبود، باید نگران عبادات خود باشیم و ببینیم کجای کارمان اشتباه بوده است‌.

.