کد مطلب: 48429 تعداد بازدید: ۹۷

حجت الاسلام شفیعیان

تنها حقایق الهی در دنیا پایدار می ماند ودلربایی می کند

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱:۴۱
حجت الاسلام شفیعیان گفت : تنها حقایق الهی در دنیا پایدار می مانند و دلربایی می کنند و شهدا همان حقایق الهی هستند.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمیه سلام الله علیها خورموج در صبح امروز مصادف با شهادت چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت مراسم میثاق با شهدا باحضور حجت الاسلام شفیعیان استاد سایت موشکی ایران در مدرسه برگزار شد .

حجت الاسلام شفیعیان با اشاره به اینکه شهدا مقام و منزلتی دارند که حتی انبیای الهی نیز نارند گفت : دنیا با تمام دارایی ها خود برای انسانها خوشرقصی و دلربایی می کند و دلهای زیادی را شکار می کند .اما همه ی اینها موقتی است که سونامی ناپایداری را درست می کند. اما آنچه  در دنیا پایدار می ماند حقایق الهی است که دلربایی می کنند واین حقایق همان شهدا هستند.

وی اظهار داشت : وجود مطهر شهدا، خورشیدهای معنوی هستند که هر کس در پرتو نور شهدا قرار گیرد آثار و لطمه های سونامی های دنیا از وجودش پاک خواهد شد چرا که دل وقتی در پرتو علاقه شهادت قرار گیرد کنترل می شود .

دکتر با توجه به فرموده ی امام خمینی رحمه الله علیها ( سربازهای من در گهواره اند ) گفت : گهواره دستگاههای انسان سازی است که فرمانده هانی چون مادر دارند.

شفیعیان ادامه داد : زنان دهه ی 40، زنان شهید زا هستند چرا که خود این زنان محصول مجاهدت بر علیه کشف حجاب در زمان رضا شاه بوده اند.

وی تصریح کرد : شهدا اشتراکاتی چون نماز اول وقت ، تلاوت قرآن ، احترام به والدین در رسیدن به این مقام معنوی داشته اند هرچند درجات ایشان متفاوت است اما مهم ترین ویژگی ایشان این است که جان شهید را عزرائیل نمی گیرد بلکه خود خداوند جان شهدا را می ستاند .