کد مطلب: 48869 تعداد بازدید: ۱۳۰

امام سجاد علیه السلام ؛

گناه یا گناهان انسان باعث سلب نعمت و یا تغییر نعمت او می شود

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۲:۵۸
امام سجاد علیه السلام فرمودند : گناه یا گناهانی از انسان صادر می شود که نعمت ها را از انسان می گیرد یا تغییر می دهد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمیه سلام الله علیها خورموج ، صبح امروز جلسه اخلاق عمومی با حضور استاد حجت الاسلام سید غلامحسین حسینی در مدرسه درجمع طلاب برگزار شد .

حجت الاسلام غلامحسین حسینی با اشاره به فرازی از دعای کمیل " خدایا بیامورز گناهانی را که پرده های عصمت را می درد و خدایا بیامورز گناهانی را که بدبختی ها را فرو می ریزد ، گناهانی را که نعمت ها را تغییر می دهد ، گناهانی را که دعای انسان را حبس می کند و گناهانی که بلاها را نازل می کند گفت : بارها این پرسش برای ما مطرح بوده که چه گناهانی است که گرفتاری و بدبختی را درپی دارد ؟ کدام گناهان است که نعمت های انسان را تغییر و باعث سلب نعمت ها می شود ؟ چه گناهانی باعث نزول بلاهایی چون سیل و زلزله و خشکسالی می شود ؟

وی اظهار داشت : اسلام تحکیم پیوندهای خویشاوندی و استحکام روابط خانوادگی را به شدت مورد تاکید و توجه قرار داده چنانچه خدای متعال آن را در ردیف پرستش خویش قرار داده است و با اشاره به کلام امیرالمومنین علیه السلام حتی اگر خویشاوندانت مرتد یا کافر باشند ارتباط خود را با آنها قطع نکن تاکید کرد : کفر و فسق سبب سقوط حق خویشاوندی نمی شود ، بلکه صله رحم در این گونه موارد امری پسندیده است و چه بسا موجب هدایت ونجات بستگان از گمراهی است .

حسینی تصریح کرد : قطع صله رحم عمر را کوتاه می کند ، درهای روزی به روی انسان بسته می شود و اموال انسان بدست بیگانگان می افتد هر چند انسان درستکار و صالحی باشد وبالعکس ممکن است فرد گناهکار باشد ولی صله رحم باعث طولانی شدن عمر و باز شدن درهای روزی می شود .